Záhady,tajemno,esoterika...

Už dávno se zajímám o esoteriku,přečetla jsem spoustu knížek,ted v době intenetu čtu z něj.Nyní mě napadlo,že vše co mě zajímá schromáždím na tyto stránky.Vše je převzaté,jen to chci mít na jednom místě a občas si v tom něco vyhledat a přečíst.Jsou tu odkazy odkud čerpám.
Každý z nás stále něco hledá. Hledá místo v životě, hledá lásku, hledá štěstí, hledá sám sebe. Esoterika je jedna z cest, jak toho dosáhnout a to skrze Poznání. Umí léčit nejen tělo, ale i srdce, mysl i duši. V dnešní době už nestačí jen doufat, že se věci vyřeší samy. Dnes je třeba, aby každý sám převzal plnou zodpovědnost za vše, co se mu děje, aby každý sám hledal řešení svých problémů. K tomu je ale potřeba znát základní principy fungování a to nejen vesmíru ale i sebe sama. K tomu je třeba plné pochopení. A to je naším cílem. Ukázat vám, co sami dokážete a jak je to vlastně vše jednoduché. Každý se může stát svým vlastním léčitelem i učitelem. Každý sám může vyléčit své nemoci, vyléčit svá zranění, vyléčit svou mysl od zbytečných myšlenek a soudů i své srdce plné bolesti.

Esoterika nás zavádí do mystického světa andělů, víl a mágů. Zde naše internetové stránky nabízí množství témat, které mohou být základem pro pochopení věštění, snářů, i-ťingu, ale také astrologie, numerologie a karmy našich životů. Provázet na této cestě nás budou andělé a duchovní bytosti z vyšších sfér.

Esoterika, mystika, magie, šamanismus. Čarodějnictví je umění staré jako lidstvo samo.
Vědění po generace skryté očím nezasvěcených se Vám dnes nabízí v moderní internetové podobě.
Pouze na Vás záleží zda dojdete k cíli po cestě, kterou Vám "vyšlapali" čarodějové, mágové a alchymisté minulosti.


Co je to ESOTERIKAEsoterismus (z řeckého εσωτερικός, esoterikós, „vnitřní“, „uzavřený“) je označení pro souhrn vědomostí určených výhradně pro úzký okruh zasvěcených, intelektuálně vyspělých nebo privilegovaných lidí. Je protikladem exoterismu, který naopak představuje obecně známé vědění.

Pod pojem Esoterismus může být zahrnuta široká množina nauk nebo „tajných věd“ náboženského i nenáboženského charakteru. Esoterické vědomosti jsou utajovány před nezasvěcenými nebo obecně před veřejností, aby se zachovala výlučnost příslušnosti k nějaké skupině, případně z důvodu ochrany před postihem jehož příčinou by mohly být např. společenské předsudky. Jako příklady takových skupin jsou často uváděni Svobodní zednáři nebo různé magické řády. Tajnými vědomostmi mohou být např. magie, alchymie, astrologie atd. Esoterismus v náboženském smyslu může být také zdánlivé nebo i skutečné a před většinou věřících skryté jádro některých náboženství, které je často chápáno jako prazáklad, či esence všech současných náboženství.

V západní kultuře se někdy místo o esoterismu hovoří o okultismu (z latinského occultus, ve významu „skrytý“), nebo se používá pojem hermetismus, pocházející od Herma Trismegista, údajného vynálezce alchymie ztotožňovaného i s egyptským bohem Thovtem.

Skutečné nebo smyšlené esoterické společnosti jsou vzhledem ke své tajemnosti a nedostupnosti často využívány jako rekvizita v literárních a filmových dílech, v nichž jsou nastíněny různé teorie spiknutí nebo fiktivní historie.
24.01.2014 12:44:15
janickahercog
CURRENT MOON
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one