Záhady,tajemno,esoterika...

Už dávno se zajímám o esoteriku,přečetla jsem spoustu knížek,ted v době intenetu čtu z něj.Nyní mě napadlo,že vše co mě zajímá schromáždím na tyto stránky.Vše je převzaté,jen to chci mít na jednom místě a občas si v tom něco vyhledat a přečíst.Jsou tu odkazy odkud čerpám.

Čtrnáct pomocníků v nouzi

Prastará legenda praví, že existuje 14 povznesených duší, které hlídají tento svět a které jsou připraveni zasáhnout ve chvíli největší nouze. Asi je nutno podotknout, že každá legenda má svůj prapůvod zakládající se na pravdě. Legendy nejsou jen báchorky. Mohou být vlnou času poupraveny, přikrášleny, či pohlceny komerčním leskem, ale to původní sémě je tam uloženo vždy.
Čtrnáct pomocníků v nouzi je navždy přítomno v každém čase lidstva. Neodejdou, nemizí, jen vyčkávají na chvíli, kdy jich je třeba. Starý text praví: Kdo se v nejvyšší nouzi obrátí k jednomu ze čtrnácti pomocníků v nouzi, tomu se dostane pomoci zázračným způsobem.


Instituce čtrnácti společníků vznikla, podle posledních dostupných záznamů, ve 14. století, v době sžírané morem. Poté byla opět probuzena o sto let později, když měl jistý člověk u Langenheimu vizi čtrnácti pomocníků v nouzi v podobě Andělů.
Mezi tyto pomocníky patří: voják Akacius (Achat), Jiljí, Barbora, Blažej, Kryštof, Cyriak z Říma, Diviš z Paříže, Erazim, Eustacius, Jiří, Kateřina z Alexandrie, Markéta z Ethiopie, Pantaleon, Vít.


Pokud budete potřebovat jejich pomoc a skutečně budete v nouzi, na životním dně, zapalte 5 bílých svící a dokola opakujte jedno ze jmen a říkejte: "Volám tě a žádám o pomoc." Dle spisů se vám daná duše může zjevit, můžete slyšet její hlas, cítit její doteky. Jakmile se s vámi takto povznesená duše spojí, požádejte o pomoc, kde je jí třeba.

Mesalinda
24.01.2014 11:58:25
janickahercog
CURRENT MOON
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one